26 Eylül 2010 Pazar

SMALL DECORATION TIPS FROM MY HAUSE/EVİMDEN DEKORASYON ÖRNEKLERİ


Bu halıyı ta Türkiye'den getridim.tasarımı bana ait.ZEN Halı bu konuda muhteşem.Aklınızdaki tasarımı söylüyorsunuz,kumaşı seçiyorsunuz size istediğiniz halıyı yapıyorlar.Hatta varsa koltuklarınız resmini de alıp halının salonda nasıl görüneceğini gösteriyorlar.Ankara'da Çayyolu Galerian'a gelmeden Zen halı'nın yeri.
I brought this carpet from Ankara. I designed it.ZEN HALI is really good about this.You can design your own carpet,choose the fabric and they make it.
Bu da Türkiye'den.Ümitköy Arcadium alışveriş merkezinde bir mağazadan almıştım.Notalarla kafayı bozduğum için sanırım çok hoşuma gitti:)
This is also from Turkey:)I bought this from Ümitköy Arcadium shopping mall.Realy liked it!
Bu mumlukları çok seviyorum.Dışarıya inanılmaz ışık yansıtıyor ve çok güzel gözüküyorlar. Kosta boda'dan mumluklar.Kosta Boda çok ünlü bir isveç markası ama Türkiye'de Beymen'lerde de bulabilirsiniz.
These are from Kosta Boda(its a swedish brand but u can find it in Turkey-Bemen also).When you put tealights in them they really reflect the light out a lot,and look beautiful)

Bu apliklerime bayılıyorum.Ortası camlı eskitilmiş aplikler Beymen'den.Duvarda iyi görünsün diye duvarı siyaha boyatmayı tercih ettim.
I really love these apliques.These are from BEYMEN(Turkey). I prefer to make the wall black becaouse ı thought these white apliques will be more visible on a black wall.
Yemek kitaplarım için aldığım bu kitap tutacağı mutfağımda duruyor.Östermalm'deki lagerhous'dan severek aldığım şeylerden biri.
I put this bookholder to my kitychen for my "cooking books".I bought it from LAGERHOUS in Östermalm.

DUVAR KAĞITLARIM/MY WALL PAPERS

Bunlar aslında duvar kağıdı değil.İnternetten istockphoto'dan bulduğumuz bu resimleri biz duvar kağıdı olarak yaptırdık.Siz de istockphoto'dan istediğiniz tarzı aratarak binlerce resim bulup istediğinizi duvar kağıdı olarak yaptırabilirsiniz.Ben her duvar kağıtçıda aynı kağıtları görmekten sıkılıp böyle yapmayı tercih ettim.
These are not wallpapers,they're pictures from istockphoto.I didn't want to choose a wallpaper from "all the same" wall papers.So I found these pictures from istocphoto and make them wall papers.You can also look at istockphoto for any kind of picture.Just write what kind of a photo are you looking to the search box,and than you can find millions of good photo which you can use as a wallpaper.
Diva bulaşık süngerim LAGERHOUS'dan
My diva Washing Sponge from LAGERHOUS
GİYİNME ODAM'DAN DETAYLAR
DETAILS FROM MY DRESSING ROOM

Bu burun şeklindeki gözlük tutacağı DesignTorget'den.Bunun gibi birçok değişik tasarımlar bulabilirsiniz DesignTorget'den.
This "sunglass holder" nose is from DesignTorget.You an find really different designs like this from DesignTorget
Ve tabiki IKEA evimizin herşeyi:)Bu ayakkabılıklar,ayakkabılarınızı temizce saklamak ve düzgün bir şekilde durmaları için ideal.
And of course IKEA!This shoe boxes are really good to keep your shoes clean and organized.
Bu küçük kutular aslında bolabınızın içine asmanız için alt alta duran kutulardı.Fakat ben takılarımı düzgün dursunlar diye bunların içine koyup çekmecemin içinde kullanmayı tercih ettim.
These small boxes are also from ikea.Originally they are for hanging inside your wardrobe but ı use them like this in my drawer to organize my accessories.
Bu takı çekmecesi de IKEA'dan.kppelerin,yüzüklerin falan birbirine karışmaması için ideal.
This accessories organizer is also from IKEA. Really good to keep your rings,earings etc. separately.

5 yorum:

 1. waww halının tasarımın olması cok hoşmuş,hem de cok orjinal:)

  YanıtlaSil
 2. evin çok güzel,yakışır diyorum çok orjin:) güle güle otur,keyifle ;)

  YanıtlaSil
 3. Uydurukprenses:çok teşekkürlerr:)
  Rh+,çok sağol güzel dileklerin için

  YanıtlaSil
 4. bulaşık süngerine bayıldım
  harika bi tasarım
  ondan da hediye versene :))
  belki şansım yaver gider:)))

  haticemercantan@hotmail.com

  YanıtlaSil
 5. Adsız:Tabi neden olmasın,eger hala varsa sonraki hediye bu olabilir.Bundan sonraki hediyelerle ilgili yonlendirmeler iyi olabilir hatta:)

  YanıtlaSil

AKLINIZDA NE VAR HAYDİ BİZE DE SÖYLEYİN!

 
Related Posts with Thumbnails